Ogłoszenia Parafialne


XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
24.09.2023 r.

 • Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjnie po Mszach świętych można złożyć ofiary do puszek na Grudziądzkie Centrum Caritas.
   
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się ostatnie spotkanie dla młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 25 września o godz. 18.30.
   
 • W poniedziałek 25 września będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację pasterską. Biskup Józef Szamocki przybywa do każdej parafii naszego dekanatu, by razem z nami się modlić, sprawować sakramenty święte i umacniać nas w wierze. Obecność biskupa, szczególnie w czasie wizytacji jest znakiem jedności wspólnoty parafialnej z Jednym, Powszechnym i Apostolskim Kościołem Jezusa Chrystusa.  Plan wizytacji przedstawia się następująco:  o godz. 10.00 Msza św. rozpoczynająca wizytację, o godz. 12.00 na cmentarzu farnym procesja i modlitwa za zmarłych, która rozpocznie się w kaplicy cmentarnej, o godz. 15.00 w kościele katecheza Ks. Biskupa, koronka do Miłosierdzia Bożego, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i mamy w stanie błogosławionym, których Ks. bp pobłogosławi. Będzie też możliwość przystąpienia do Komunii św. dla tych, którzy tego dnia nie mogą być na Mszy św. O godz. 17.00 w kawiarence pod plebanią spotkanie rad parafialnych (duszpasterskiej i gospodarczej) z Ks. Biskupem, a w salce spotkanie młodzieży z ks. Dawidem Wasielewskim diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. O godz. 18.30 Msza św. kończąca wizytacje w czasie której Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnych modlitwach i spotkaniach dla umocnienia wiary i jedności Kościoła Chrystusowego. Módlmy się gorąco o błogosławione owoce czasu wizytacji dla całej naszej wspólnoty parafialnej i naszych rodzin.
   
 • W tym miesiącu wyjątkowo 26 września we wtorek na godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji poczętych, a nienarodzonych dzieci objętych Duchową Adopcją. Do modlitwy zapraszamy szczególnie osoby, które podjęły się dzieła duchowej adopcji.
   
 • W sobotę 30 września o godz. 8.30 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym, lub w zakrystii.
   
 • Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w październiku dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec odmawiany będzie także w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 8.00, dla tych, którzy nie będą mogli przybyć na wieczorne nabożeństwo. Przypominamy, że za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie, wspólnocie zakonnej lub brackiej (nie tylko w październiku) można uzyskać odpust zupełny.
   
 • W przyszła niedzielę 1 października o godz. 17.00 comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
   
 • Wstępne organizacyjne spotkanie dla młodzieży pragnącej wstąpić na drogę przygotowania do sakramentu bierzmowania, czyli dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i starszych, mieszkających na terenie naszej parafii, odbędzie się za tydzień w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 13.00. W minionych latach mało młodzieży przygotowywało się do sakramentu bierzmowania. Zachęcamy młodzież do tego by nie zwlekać z przygotowaniem i przystąpieniem do sakramentu bierzmowania, a zarazem apelujemy o poważne i dojrzałe przeżycie czasu przygotowania.
   
 • Chcemy, aby w naszej parafii powstała wspólnota młodzieżowa, której jednym z celów byłoby pełnienie posługi wolontariusza. Będzie to okazja dla młodzieży, aby miłosierdzie okazywać w praktyce. Wspólnota będzie również dobrym miejscem do miłego spędzenia czasu, wspólnej modlitwy i rozrywki. Spotkania wspólnoty odbywać będą piątki o godzinie 19.00 w kawiarence pod plebanią. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 
   
 • Parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Grudziądzu organizuje w dniach 29-30 września spotkanie „Z ciemności do światła – spotkania, które mogą rozświetlić Twoje życie”. Szczegóły na plakacie.
   
 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Uczelnia zapewnia wysoki poziom kształcenia oraz przyjazną atmosferę studiowania. Szczegóły na stronie internetowej Wydziału Teologicznego: www.teologia.umk.pl
   
 • Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy przy ulicy Farnej 8, oferuje pomoc małżeństwom, zajmując się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem Naprotechnologii. Dzięki temu Centrum na świat przyszło już prawie 100 dzieci. Większości z tych par nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując kosztowne, mało skuteczne i nieetyczne in-vitro. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.nowe-zycie.pl
   
 • Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie w kruchcie.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela z dodatkiem Bliżej życia z wiarą, a także Misyjne Drogi, Magazyn Niedziela.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  • Śp. Kazimierz Mionskowski
  • Śp. Robert Mazurkiewicz
    

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
17.09.2023 r.

 • Pierwsze spotkanie rodziców dzieci z naszej parafii, niezależnie od tego do jakiej szkoły uczęszczają, a w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do przyjęcia I Komunii odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.
   
 • Dzisiaj odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie po zakończeniu Mszy św. o godz. 13.00 w salce parafialnej.
   
 • Kolejne katechezy dla kandydatów do bierzmowania, kontynuujących swoje przygotowanie (uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych) odbywać się będą dzisiaj i za tydzień w niedzielę 24 września po Mszy św. o godz. 13.00. Spotkania są obowiązkowe. Spowiedź przed bierzmowaniem dla młodzieży i ich rodzin w sobotę 23 września od 17.00 do 18.00. Młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 25 września o godz. 18.30.
   
 • Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na kolejną katecheza dla dorosłych. 
   
 • Również dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy tzw. REO. Pragniemy zachęcić i zaprosić wszystkich do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy są propozycją dla każdego. W celu uzyskania bliższych informacji prosimy kontaktować się z członkami wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym lub ks. Arturem.
   
 • We wtorek 19 września po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na parafialną pielgrzymkę do Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Lubawy. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Szczegóły w gablocie.
   
 • W środę 20 września po zakończeniu Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do kawiarenki pod plebanią na pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnego Klubu Seniora „Młodzi duchem”. Zachęcamy wszystkich seniorów do dołączenia do klubu. Spotkania obywają się raz w miesiącu i na pewno są okazją do miłego spędzenia czasu. Poszukujemy wolontariuszy na liderów parafialnego klubu seniora. Chgętnych zapraszamy na najbliższe spotkanie lub o kontakt z ks. Arturem
   
 • Stowarzyszenie Semper Fidelis zaprasza do Bursy Szkolnej Caritas przy ul. Chełmińskiej 97 na kolejne spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienia – Oni zginęli za Ojczyznę”. Rozpocznie się projekcją filmu pt. „Niezłomni pod drutami Auschitz” Spotkanie odbędzie się w środę 20 września o godz.17.00.
   
 • Wstępne organizacyjne spotkanie dla młodzieży pragnącej wstąpić na drogę przygotowania do sakramentu bierzmowania, czyli dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i starszych, mieszkających na terenie naszej parafii, odbędzie się w niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 13.00. W minionych latach mało młodzieży przygotowywało się do sakramentu bierzmowania. Zachęcamy młodzież do tego by nie zwlekać z przygotowaniem i przystąpieniem do sakramentu bierzmowania, a zarazem apelujemy o poważne i dojrzałe przeżycie czasu przygotowania.
   
 • Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Szczególnie w tym czasie prosimy o gorącą modlitwę w intencji nowych powołań. 
   
 • Chcemy, aby w naszej parafii powstała wspólnota młodzieżowa, której jednym z celów byłoby pełnienie posługi wolontariusza. Będzie to okazja dla młodzieży, aby miłosierdzie okazywać w praktyce. Wspólnota będzie również dobrym miejscem do miłego spędzenia czasu, wspólnej modlitwy i rozrywki. Spotkanie na którym zapoznamy się ze szczegółami funkcjonowania tej grupy odbędzie się w piątek 22 września o godzinie 19.00 w kawiarence pod plebanią. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 
   
 • Parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Grudziądzu organizuje w dniach 29-30 września spotkanie „Z ciemności do światła – spotkania, które mogą rozświetlić Twoje życie”. Szczegóły na plakacie.
   
 • Jeszcze tylko do piątku 22 września do godz. 15.00 można głosować na projekty w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy Grudziądzan do głosowania w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim na mural poświęcony biskupowi Chrystianowi, który miałby powstać na szczytowej ścianie budynku Grudziądzkiego Centrum Caritas przy ul. Klasztornej. Jest to projekt ogólnomiejski, więc mogą na niego głosować wszyscy mieszkańcy Grudziądza. Zadanie nr 4/2024 pozycja nr 2.Głosowanie tylko drogą elektroniczną w dniach od 4 do 22 września do godz. 15.00 na stronie https://grudziadz.obywatelski.org W ten sposób możemy przyczynić się do pięknego upamiętnienia tej niezwykłej postaci wpisanej w początki naszego grodu. Gdyby ktoś miał problemy z głosowaniem drogą elektroniczną może to uczynić w Urzędzie Miasta w biurze interesantów przy ul. Ratuszowej 1 lub w naszej kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
   
 • W poniedziałek 25 września będziemy przeżywać w naszej parafii wizytację pasterską. Biskup Józef Szamocki przybywa do każdej parafii naszego dekanatu, by razem z nami się modlić, sprawować sakramenty święte i umacniać nas w wierze. Obecność biskupa, szczególnie w czasie wizytacji jest znakiem jedności wspólnoty parafialnej z Jednym, Powszechnym i Apostolskim Kościołem Jezusa Chrystusa.  Plan wizytacji przedstawia się następująco:  o godz. 10.00 Msza św. rozpoczynająca wizytację, o godz. 12.00 na cmentarzu farnym procesja i modlitwa za zmarłych, która rozpocznie się w kaplicy cmentarnej, o godz. 15.00 w kościele katecheza Ks. Biskupa, koronka do Miłosierdzia Bożego, wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 zapraszamy dzieci i mamy w stanie błogosławionym, których Ks. bp pobłogosławi. Będzie też możliwość przystąpienia do Komunii św. dla tych, którzy tego dnia nie mogą być na Mszy św. O godz. 17.00 w kawiarence pod plebanią spotkanie rad parafialnych (duszpasterskiej i gospodarczej) z Ks. Biskupem, a w salce spotkanie młodzieży z ks. Dawidem Wasielewskim diecezjalnym duszpasterzem młodzieży. O godz. 18.30 Msza św. kończąca wizytacje w czasie której Ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnych modlitwach i spotkaniach dla umocnienia wiary i jedności Kościoła Chrystusowego. Módlmy się gorąco o błogosławione owoce czasu wizytacji dla całej naszej wspólnoty parafialnej i naszych rodzin.
   
 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Uczelnia zapewnia wysoki poziom kształcenia oraz przyjazną atmosferę studiowania. Szczegóły na stronie internetowej Wydziału Teologicznego: www.teologia.umk.pl
   
 • Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy przy ulicy Farnej 8, oferuje pomoc małżeństwom, zajmując się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem Naprotechnologii. Dzięki temu Centrum na świat przyszło już prawie 100 dzieci. Większości z tych par nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując kosztowne, mało skuteczne i nieetyczne in-vitro. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.nowe-zycie.pl
   
 • Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie w kruchcie.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela z dodatkiem Bliżej życia z wiarą, a także Misyjne Drogi, Magazyn Niedziela
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
  • Śp. Franciszek Burczyński
  • Śp. Renata Skrzypińska
  • Śp. Robert Kowalski
  • Śp. Bogdan Kaczyński
    

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10.09.2023 r.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
   
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przystąpi do bierzmowania 25 września. Kolejne spotkania odbędą się w niedzielę 17 i 24 września. Do spowiedzi młodzież przystąpi w sobotę 23 września. 
   
 • Za tydzień w niedzielę 17 września po odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie po zakończeniu Mszy św. o godz. 1300 w salce parafialnej.
   
 • W czwartek 14 września swoje święto patronalne przeżywa parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu. Suma odpustowa o godz. 18.00.
   
 • Pierwsze spotkanie rodziców dzieci z naszej parafii, niezależnie od tego do jakiej szkoły uczęszczają, a w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do przyjęcia I Komunii odbędzie się za tydzień w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 11.30.
   
 • W środę 13 września zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. i po Mszy odbędzie się procesja różańcowa wokół świątyni i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Maryja w Fatimie kierowała do wszystkich prośbę o odmawianie różańca i o czynienie pokuty. Niech kolejna rocznica objawień Maryjnych w Fatimie będzie dla nas szczególnie wyjątkowym zaproszeniem do odpowiedzenia na prośbę Maryi. Odmawiajmy różaniec, czyńmy pokutę i ofiarujmy nasze małe umartwienia Panu Bogu w intencji nawrócenia grzeszników.
   
 • Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Szczególnie w tym czasie prosimy o gorącą modlitwę w intencji nowych powołań. 
   
 • W niedzielę 17 września rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy tzw. REO. I już dziś pragniemy zachęcić i zaprosić wszystkich do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy są propozycją dla każdego. W celu uzyskania bliższych informacji prosimy kontaktować się z członkami wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym lub ks. Arturem.
   
 • W niedzielę 17 września o godz. 16.00 kolejna katecheza dla dorosłych. Zapraszamy
   
 • Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Stoczka Warmińskiego, Świętej Lipki, Gietrzwałdu i Lubawy. Szczegóły w gablocie.
   
 • W dzisiejszą niedziele o godz. 10.00 i we wtorek o godz. 12.00 w kinie Helios  prezentowany będzie seans o beatyfikowanej dzisiaj w Markowej rodzinie zatytułowany „Ulmowie błogosławiona rodzina”. Bilety do zakupu w kinie.
   
 • Zachęcamy Grudziądzan do głosowania w Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim na mural poświęcony biskupowi Chrystianowi, który miałby powstać na szczytowej ścianie budynku Grudziądzkiego Centrum Caritas przy ul. Klasztornej. Jest to projekt ogólnomiejski, więc mogą na niego głosować wszyscy mieszkańcy Grudziądza. Zadanie nr 4/2024 pozycja nr 2.Głosowanie tylko drogą elektroniczną w dniach od 4 do 22 września do godz. 15.00 na stronie https://grudziadz.dudzet-obywatelski.org W ten sposób możemy przyczynić się do pięknego upamiętnienia tej niezwykłej postaci wpisanej w początki naszego grodu. Gdyby ktoś miał problemy z głosowaniem drogą elektroniczną może to uczynić w Urzędzie Miasta w biurze interesantów przy ul. Ratuszowej 1 lub w naszej kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
   
 • Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 w dniach 16-17 września będzie można bezpłatnie zwiedzić Muzeum Diecezjalne przy ul. Żeglarskiej 7 oraz Dom Krystyny Szalewskiej-Gałdyńskiej przy ul. Szerokiej 9 w Toruniu. W muzeum oprócz pięknych eksponatów religijnych zwiedzimy wnętrze kamienicy mieszczańskiej. W kamienicy przy ul. Szerokiej poznamy twórczość malarską Krystyny Szalewskiej-Gałdyńskiej oraz fotograficzną jej męża, Olgierda Gałdyńskiego.
   
 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Uczelnia zapewnia wysoki poziom kształcenia oraz przyjazną atmosferę studiowania. Szczegóły na stronie internetowej Wydziału Teologicznego: www.teologia.umk.pl
   
 • Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy przy ulicy Farnej 8, oferuje pomoc małżeństwom, zajmując się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem Naprotechnologii. Dzięki temu Centrum na świat przyszło już prawie 100 dzieci. Większości z tych par nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując kosztowne, mało skuteczne i nieetyczne in-vitro. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.nowe-zycie.pl
   
 • Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie w kruchcie.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela z dodatkiem Bliżej życia z wiarą, a także Misyjne Drogi, Magazyn Niedziela
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
  • Śp. Krystyna Dylewska
    

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
3.09.2023 r.

 • W tym tygodniu przypadają dni odpustu w naszym sanktuarium. W środę 6 września będziemy przeżywali dzień duchowego przygotowania do uroczystości odpustowych. O godz. 8.30 i 18.00 Msza św. z nauką a o godz. 17.00 modlitwa różańcowa i nowenna niestająca. Serdecznie zapraszamy.

  Uroczystości odpustowe rozpoczną się w czwartek 7 września o godz. 18.00 Mszą św. koncelebrowaną przez kapłanów pochodzących z Grudziądza i związanych z sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – Opiekunki Grudziądza. W czasie tej Mszy św. swoje ślubowanie odnowią członkowie Apostolatu „Margaretka” z Grudziądza i okolic. Przed spotkaniem o godz. 17.00 zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu – jest to pierwszy czwartek miesiąca i dziękować będziemy Bogu a dar eucharystii i kapłaństwa i prosić będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie. O godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne, prowadzone przez pieszych pielgrzymów, przy obrazie naszej Opiekunki zakończone Apelem Maryjnym. W uroczystość Narodzenia NMP w piątek 8 września Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 - w intencji chorych z błogosławieństwem lourdzkim i suma odpustowa o godz. 18.00. Przed południem o godz. 9.30 zapraszamy do modlitwy Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji mieszkańców Grudziądza, natomiast o godz. 20.00 Apel Maryjny. W sobotę 9 września we wspomnienie bł. Anieli Salawy w naszym sanktuarium tradycyjnie swój dzień skupienia będzie przeżywał Świecki Zakon Św. Franciszka, który zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję o godz. 10.00 i Msze św. o 11.15. Uroczystości odpustowe zakończy Wieczór Uwielbienia na który zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w sobotę, 9 września po Mszy św. wieczornej.
   
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
   
 • Dzisiaj na godz. 11.30 zapraszamy na Msze św. uczniów, rodziców i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny. Będziemy prosili Pana Boga o potrzebne łaski na nowy, szczególny czas nauki i wychowania. Pobłogosławimy też przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole. O godz. 17.00 spotkanie Żywego Różańca.
   
 • Jutro, 4 września Kościół w Polsce wspomina bł Marię Stellę i Towarzyszki, Nazaretanki, Męczennice z Nowogródka. W ich gronie jest również bł. S. Heliodora, Leokadia Matuszewska, która na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku była naszą parafianką mieszkającą na ul. Nadgórnej i pracująca w Grudziądzkich Zakładach Przemysłu Gumowego.
   
 • We wtorek 5 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się w salce spotkanie organizacyjne Apostolatu Margaretka.
   
 • W środę, 6 września o godz. 19.00 odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjny Bractwa Świętego Józefa w pierwszą środę miesiąca.
   
 • Za tydzień w niedzielę 10 września po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie młodzież, która przystąpi do bierzmowania w poniedziałek 25 września. Kolejne spotkania odbędą się w niedzielę 17 i 24 września. Do spowiedzi młodzież przystąpi w sobotę 23 września. 
   
 • Również za tydzień niedzielę 17 września odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących przygotować się  do sakramentu bierzmowania. Spotkanie po zakończeniu Mszy św. o godz. 13.00 w salce parafialnej.
   
 • Pierwsze spotkanie rodziców dzieci z naszej parafii, niezależnie od tego do jakiej szkoły uczęszczają, a w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do przyjęcia I Komunii odbędzie się w niedzielę 17 września po Mszy św. o godz. 11.30.
   
 • Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Szczególnie w tym czasie prosimy o gorącą modlitwę w intencji nowych powołań. 
   
 • W niedzielę 17 września rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy tzw. REO. I już dziś pragniemy zachęcić i zaprosić wszystkich do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy są propozycją dla każdego. W celu uzyskania bliższych informacji prosimy kontaktować się z członkami wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym lub ks. Arturem.
   
 • Informujemy, że uległa zmianie data wizytacji duszpasterskiej, a tym samym przyjęcia sakramentu bierzmowania. Aktualna data to poniedziałek 25 września. 
   
 • W sobotę 9 września odbędzie się piesza pielgrzymka z Grudziądza do Rywałdu. Wyjście o 7.30 z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu. Zapisy w kancelarii parafialnej do czwartku 7 września. Koszt dla uczestników wracających do domu podstawionym autobusem wynosi 20 zł., zaś dla osób wracających indywidualnie 5 zł. Przy zapisach prosimy o określenie sposobu powrotu i dokonanie wpłaty.
   
 • W dniach 27-28 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Stoczka Warmińskiego, św. Lipki, Gietrzwałdu i Lubawy. Odwiedzimy m.in. Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce i Gietrzwałdzie, klasztor w Stoczku Warmińskim – miejsce internowania bł. Kard Stefana Wyszyńskiego. Planowany koszt to 590 zł od osoby, który obejmuje: przejazd, nocleg ze śniadaniem, obiadokolację, obiad, rejs, przewodnik. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegóły na plakacie w gablocie.
   
 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na studia na kierunkach „Teologia” oraz „Nauki o Rodzinie”. Uczelnia zapewnia wysoki poziom kształcenia oraz przyjazną atmosferę studiowania. Szczegóły na stronie internetowej Wydziału Teologicznego: www.teologia.umk.pl
   
 • Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy przy ulicy Farnej 8, oferuje pomoc małżeństwom, zajmując się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem Naprotechnologii. Dzięki temu Centrum na świat przyszło już prawie 100 dzieci. Większości z tych par nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując kosztowne, mało skuteczne i nieetyczne in-vitro. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.nowe-zycie.pl
   
 • Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie w kruchcie.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela z dodatkiem Bliżej życia z wiarą, a także Misyjne Drogi, Magazyn Niedziela. Jest jeszcze dostępne najnowsze wydanie Nowin parafialnych.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszła:
  • Śp. Alicja Grudzińska