Ogłoszenia Parafialne


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2024 r.

 • Rozpoczynamy dziś w naszej wspólnocie rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które prowadzi redemptorysta O. Wojciech Bieszke CSsR. Szczegółowy plan rekolekcji:
  NIEDZIELA 18 luty
  godz. 6.30; 8.30; 10.00,11.30,13.00 i 18.00 Msze św. z nauką dla dorosłych 
  godz. 8.00 modlitwa różańcowa w intencji Kościoła 
  godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym 

  PONIEDZIAŁEK 19 luty
  godz. 8.30; 10.00 Msze św. z nauką dla dorosłych
  Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów:
  godz. 18.00 - wprowadzenie relikwii i Msza św. w intencji rodzin z nauką rekolekcyjną, uczczenie relikwii, modlitwa różańcowa i czuwanie modlitewne przy relikwiach do godz. 20.15.


  WTOREK 20 luty
  godz. 8.30; 10.00 i 18.00 Msze św. z nauką dla dorosłych
  Po Mszy św. o godz. 8.30 do godz. 10.00 adoracja Najświętszego Sakramentu
  REKOLEKCYJNA DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PARAFII
  ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 16.30 w Bazylice, skąd wyjdziemy i przejdziemy ulicami: Spichrzową, Zamkową Solną Podgórną, Starą, Placem Miłośników Astronomii i Kościelną do Bazyliki.


  ŚRODA 21 marca
  godz. 8.30; 10.00 i 18.00 Msze św. z nauką dla dorosłych
  Po Mszy św. o godz. 8.30 nowenna  nieustająca 
  godz. 17.00 modlitwa różańcowa i nowenna 
  Spowiedź św. rekolekcyjna w środę, 21 marca przed Mszami św. w godzinach:
  8.00 do 8.30; 9.30 do 10.00; 17.00 do 18.00
   
 • Trwają ferie zimowe w naszym województwie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie podróży ale również o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej niezależnie od tego gdzie jesteśmy.
   
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice w piątki Wielkiego Postu:
  godz. 8.00 i 17.30– dla dorosłych;  
  godz. 16.30– dla dzieci;
  godz. 19.00–dla młodzieży
  W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. 
   
 • Rozpoczął się czas Komunii św. Wielkanocnej. Kartki spowiedzi wielkanocnej można odbierać w kancelarii parafialnej.
   
 • Dzisiaj kolejna katecheza dla dorosłych już o godz. 15.00 , ze względu na nabożeństwo Gorzkich Żali.
   
 • W środę 21 lutego po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy na spotkanie Parafialnego Klubu Seniora. W tym miesiącu zapraszamy członków klubu, ale także wszystkich chętnych, na film dokumentalny o bł. Ks. Stefanie Wincentym Frelichowskim. 
   
 • W piątek 23 lutego przypada 78 rocznica śmierci, pochodzącego z naszej diecezji - z Chełmży - bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, męczennika obozu koncentracyjnego w Dachau. W tym dniu przypada w Kościele jego liturgiczne wspomnienie. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Wincentego i do modlitwy o jego kanonizację. Zachęcamy również do nabycia, w cenie 8 zł., w naszym sklepiku Pamiętnika bł. Ks. Frelichowskiego, który jest zapisem duchowej drogi młodego człowieka, który miał odwagę kształtować siebie w świetle powołania do świętości i kapłaństwa. W tym roku mija 25 lat od beatyfikacji bł. Stefana Wincentego, której dokonał św. Jan Paweł II w Toruniu w 1999r.
  Przypominamy, że do czwartku 22 lutego trwa w Bazylice nowenna za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Frelichowskiego. Modlimy się po zakończeniu Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 w intencji nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich. Nowenna zakończy się liturgicznym wspomnieniem bł. Stefana Frelichowskiego w piątek 23 lutego.
   
 • Z okazji wspomnienia bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego – który jest patronem harcerzy Polskich, za tydzień w niedzielę 25 lutego o godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. z udziałem harcerzy z Grudziądza. Po zakończonej Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii bł. Ks. Stefana Wincentego.
   
 • W sobotę 24 lutego o godz. 10.30 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Grudziądzu odbędzie się dzień rejonowy dzień skupienia Akcji Katolickiej. Zapraszamy wszystkich członków naszego  parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
   
 • Drugą niedzielę wielkiego postu przeżywamy jako dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek, które przeznaczone będą na wsparcie projektów misyjnych poprzez misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
   
 • Już teraz zaplanujmy czas na spowiedź, by z czystym sercem przeżyć nie tylko Uroczystość Wielkanocną, ale także Wielki Post. Kapłani spowiadają w naszej Bazylice codziennie 15 minut przed każdą Mszą św. (z wyjątkiem Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30 w niedziele), w środy od godz. 17.30 do 18.00 oraz w soboty od godz.17.00 do 18.00. Przedświąteczna spowiedź z udziałem zaproszonych księży w naszej parafii tradycyjnie planowana jest na Wielki Wtorek 26 marca 2024 roku.
   
 • Przy ołtarzu św. Antoniego została wystawiona skarbona i kosz na ofiary i dary materialne do paczek świątecznych przygotowywanych przez Parafialny Zespół Charytatywny im. Św. O. Pio dla naszych parafian objętych opieką zespołu.
   
 • W biurze Radia Maryja, mieszczącym się przy Bazylice, od 21.02.2024 r., w każdą środę i sobotę w godz. od 10.00 do 12.00 jest możliwość uzyskania pomocy w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego PIT z uwzględnieniem 1,5 % podatku na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość”.
   
 • W niedzielę 18 lutego rozpoczynają się w naszym dekanacie katechezy przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. ojca Pio w Grudziądzu – Tarpnie. Początek 
  o godz. 17.00. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela, a także Misyjne Drogi. Można nabyć również książeczki zatytułowane „Rodzina Ulmów. Droga do świętości.” W cenie 10 zł.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  • Śp. Teresa Kaczyńska
  • Śp. Adela Rafalska
  • Śp. Ryszard Klimek
  • Śp. Marian Licznerski
  • Śp. Dorota Grzella
  • Śp. Marek Malinowski
    

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
11.02.2024 r.

 • Trwają ferie zimowe w naszym województwie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie podróży ale również o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej niezależnie od tego gdzie jesteśmy.
   
 • W ramach naszego przygotowania do przyjęcia relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej parafii dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy do kawiarenki na projekcję filmu dokumentalnego pt. „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. 
   
 • Również dzisiaj od godz. 17.00 do 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do Wielkiego Postu, dawne czterdziestogodzinnne nabożeństwo. Nasza modlitwa wynagradzająca przed Najświętszym Sakramentem będzie również trwała w poniedziałek 12 lutego i wtorek 13 lutego od 1700 do 1745. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o owocne przeżycie Wielkiego Postu dla nas, naszych bliskich i wszystkich parafian.
   
 • Od 11 do 17 lutego trwa tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach. 
   
 • Od środy popielcowej 14 lutego rozpoczynamy w Bazylice nowennę za wstawiennictwem bł. Ks. Stefana Frelichowskiego – męczennika II Wojny Światowej pochodzącego z naszej diecezji. Modlić się będziemy po zakończeniu Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00 w intencji nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich. Nowenna zakończy się 23 lutego w liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Frelichowskiego.
   
 • 14 lutego w środę, zwaną popielcową, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w który wkraczamy z nadzieją na możliwość naszej osobistej przemiany i powrotu do Boga. Tego dnia obowiązuje ścisły post, od którego nie ma możliwości dyspensowania. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem pokutnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 16.30 i 18.00. Nowenna do MB Łaskawej sprawowana będzie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18.00. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na cele charytatywne.
   
 • Zgodnie z postanowieniem Przewodniczącego KEP w Środę Popielcową 14 lutego 2024 r. ma zostać przeprowadzona w całej Polsce, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie. Zebrane środki za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom.
   
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice w piątki Wielkiego Postu:
  godz. 8.00 i 17.30– dla dorosłych;  
  godz. 16.30– dla dzieci;
  godz. 19.00–dla młodzieży
  W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. 
   
 • Pierwszy piątek Wielkiego Postu 16 lutego przeżywamy w Kościele w Polsce jako dzień pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka zachęcającego całą wspólnotę Ludu Bożego do modlitwy wynagradzającej i postu, które mają rozbudzić nasze sumienia i solidarne zaangażowanie, aby każdy w Kościele zrobił wszystko, co w jego mocy, by nasza wspólnota była bezpiecznym domem dla dzieci i młodzieży. Stając razem do modlitwy wynagradzającej, uczymy się prawdy o wspólnocie Kościoła, w której żadne cierpienie ani grzech nie są prywatną sprawą. Jesteśmy jednym organizmem na dobre i złe. Gdy cierpi jeden człowiek, współcierpią inni, a grzech każdego z nas osłabia cały organizm (por. 1 Kor 12, 26). Z drugiej strony, nawrócenie, pokuta i modlitwa jednych, umacnia i podnosi całą wspólnotę. W piątek 16 lutego podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8.00, w związku z  dniem pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich, modlić się będziemy w intencji osób małoletnich skrzywdzonych przez osoby duchowne.
   
 • Od przyszłej niedzieli przy ołtarzu św. Antoniego zostanie wystawiona skarbona i kosz na ofiary i dary materialne do paczek świątecznych przygotowywanych przez Parafialny Zespół Charytatywny im. Św. O. Pio dla naszych parafian objętych opieką zespołu.
   
 • Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza 17 lutego do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla Polski. Początek całonocnej modlitwy o godz. 17.30 w Kościele pw. św. Franciszka Ksawerego.
   
 • Za tydzień w niedziele 18 lutego kolejna katecheza dla dorosłych już o godz. 15.00 , ze względu na nabożeństwo Gorzkich Żali.
   
 • Za tydzień, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. Potrwają one do środy 21 lutego. Poprowadzi je Redemptorysta O. Wojciech Bieszke. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie i jest dostępny na stronie internetowej parafii. Już teraz zarezerwujmy w naszych kalendarzach czas na spotkania rekolekcyjne. W czasie naszych rekolekcji w poniedziałek 19 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy w naszej wspólnocie przeżywać peregrynacje relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będzie to szczególna okazja do modlitwy w intencji naszych rodzin
   
 • Czwarte przykazanie kościelne brzmi: Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach. W myśl tego przykazania pragniemy przypomnieć:
  -Czynami pokutnymi są: modlitwa, jałmużna, uczynki pobożności i miłości, umartwienie przez wierniejsze pełnienie obowiązków, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.
  -Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu.
  -Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia – we wszystkie piątki i w Środę Popielcową.
  -Post ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek tych, którzy ukończyli 18 lat życia, a nie rozpoczęli roku 60.
  -Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty.
  -Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.
  -Post piątkowy nie obowiązuje w dniu liturgicznym o randze uroczystości.
   
 • Siostry Pasterki zapraszają dziewczęta na rekolekcje z cyklu Cała piękna! Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 16-18 lutego, Jabłonowo - Zamek 19a. Temat przewodni brzmi: Przekroczyć próg nadziei. Zgłoszenia przyjmuje s. Dorota Cichon: 605-099-773.
   
 • W biurze Radia Maryja, mieszczącym się przy Bazylice, od 21.02.2024 r., w każdą środę i sobotę w godz. od 10.00 do 12.00 jest możliwość uzyskania pomocy w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego PIT z uwzględnieniem 1,5 % podatku na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość”.
   
 • W niedzielę 18 lutego rozpoczynają się w naszym dekanacie katechezy przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. ojca Pio w Grudziądzu – Tarpnie. Początek 
  o godz. 17.00. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela, a także Misyjne Drogi, Magazyn Niedziela. Dostępne jest jeszcze najnowsze wydanie Nowin parafialnych.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  • Śp. Lidia Steglińska
  • Śp. Krzysztof Stelmach
  • Śp. Lech Kowalewicz
  • Śp. Renata Kwiatkowska
    

V NIEDZIELA ZWYKŁA
4.02.2024 r.

 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
   
 • Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca i tradycyjnie o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne. Dziś o godz. 16.00, do kawiarenki zapraszamy osoby, które uczestnicząc w Mszy św. chciałyby czytać Słowo Boże podczas liturgii. 
   
 • W związku z tym, że trzecia niedziela miesiąca w lutym przypada w czasie ferii zimowych, to kolejna katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00.
   
 • W czwartek 8 lutego na godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny, przed obrazem Matki Bożej Łaskawej – Opiekunki Grudziądza.
   
 • W piątek 9 lutego o godz. 17.00 Świecki Zakon świętego Franciszka zaprasza do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy.
   
 • Za tydzień rozpoczynają się ferie zimowe w naszym województwie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie w czasie podróży ale również o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej niezależnie od tego gdzie jesteśmy.
   
 • Dzień 11 lutego to w Kościele wspomnienie Maki Bożej z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. W związku z tym, że przypada on w niedzielę, to wyjątkowo w tym roku w sobotę 10 lutego w naszej Bazylice zostanie odprawiona o godz. 10.00 specjalna Msza św. w intencji chorych i ich opiekunów. W czasie Mszy św. będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Od godz. 9.30 okazja do spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chorych, osoby w podeszłym wieku i ich opiekunów. Prosimy by wszyscy, którzy mogą pomogli dotrzeć do świątyni tym, którzy sami nie mogą tego uczynić.
   
 • Za tydzień niedziele 11 lutego po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie parafialny oddział Akcji Katolickiej.
   
 • W ramach naszego przygotowania do przyjęcia relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej parafii za tydzień w niedzielę 11 lutego o godz. 16.00 zapraszamy do kawiarenki na projekcję filmu dokumentalnego pt. „Ulmowie. Błogosławiona Rodzina”. 
   
 • Za tydzień w niedzielę 11 lutego od godz. 17.00 do 18.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do Wielkiego Postu, dawne czterdziestogodzinnne nabożeństwo. Nasza modlitwa wynagradzająca przed Najświętszym Sakramentem będzie również trwała w poniedziałek 12 lutego i wtorek 13 lutego od 17.00 do 17.45. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o owocne przeżycie Wielkiego Postu dla nas, naszych bliskich i wszystkich parafian.
   
 • W Pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 18 lutego rozpoczniemy Rekolekcje Parafialne. Potrwają one do środy 21 lutego. Poprowadzi je Redemptorysta O. Wojciech Bieszke. Już teraz zarezerwujmy w naszych kalendarzach czas na spotkania rekolekcyjne. W czasie naszych rekolekcji w poniedziałek 19 lutego podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy w naszej wspólnocie przeżywać peregrynacje relikwii bł. Rodziny Ulmów. Będzie to szczególna okazja do modlitwy w intencji naszych rodzin. 
   
 • Siostry Pasterki zapraszają dziewczęta na rekolekcje z cyklu Cała piękna! Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 16-18 lutego, Jabłonowo - Zamek 19a. Temat przewodni brzmi: Przekroczyć próg nadziei. Zgłoszenia przyjmuje s. Dorota Cichon: 605-099-773.
   
 • W biurze Radia Maryja, mieszczącym się przy Bazylice, od 21.02.2024 r., w każdą środę i sobotę w godz. od 10.00 do 12.00 jest możliwość uzyskania pomocy w wypełnieniu rocznego zeznania podatkowego PIT z uwzględnieniem 1,5 % podatku na rzecz Fundacji „Nasza Przyszłość”.
   
 • W niedzielę 18 lutego rozpoczynają się w naszym dekanacie katechezy przedmałżeńskie. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. ojca Pio w Grudziądzu – Tarpnie. Początek 
  o godz. 17.00. Harmonogram spotkań wywieszony jest w gablocie
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela, a także Misyjne Drogi, Magazyn Niedziela oraz najnowsze wydanie Nowin parafialnych.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  • Śp. Danuta Bilska
  • Śp. Florianna Hordyńska
  • Śp. Janina Abramska
    

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
28.01.2024 r.

 • Gościmy dziś w naszej parafii zespół z Ukrainy „Lubystok” z Krzemieńca Podolskiego. Zespół ten był już kiedyś u nas jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę. Teraz śpiewa w kościołach zbierając ofiary na zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla rannych. Z zebranych środków w Polsce kupują potrzebne artykuły i sprzęt zawożąc je do Ukrainy. Również u nas po Mszach św. można złożyć ofiarę na ten cel. Można też przynieść i ofiarować niepotrzebny sprzęt medyczny, oczywiście w dobrym stanie: kule, wózki, balkoniki itp.
   
 • Dzisiaj o godz. 14.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób dorosłych z naszej parafii pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania 
   
 • 19 i 20 lutego w Grudziądzu będą relikwie bł. Rodziny Ulmów. Będzie to szczególna okazja do modlitwy w intencji naszych rodzin. Dzisiaj o godz. 16.00 w Bursie Szkolnej Caritas przy ul. Chełmińskiej odbędzie się spotkanie z krewnymi błogosławionej rodziny z Markowej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie w którym krewni będą wspominali jaki obraz nowych błogosławionych utrwalił się w ich rodzinie  przez pokolenia. Za tydzień w niedzielę przed Mszami św. będziemy uczyli się pieśni o nowych błogosławionych.
   
 • W pierwszy czwartek miesiąca 1 lutego zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00 do 18.00. Zapraszamy wszystkich do dziękczynienia za dar eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie. W czasie adoracji jest możliwość spowiedzi, do której zachęcamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
   
 • W piątek 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w naszej Bazylice sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. tradycyjnie pobłogosławimy przyniesione świece. Zechciejmy podtrzymać ten zwyczaj i przynieśmy ze sobą gromnice. W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Główne uroczystości w związku z Dniem Życia Konsekrowanego w Grudziądzu w tym roku odbędą się w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w godzinach wieczornych. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

  Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy w tym roku w pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do praktyki spowiedzi i przyjmowania komunii świętej w tym dniu. Spowiadać będziemy 15 minut przed każdą Mszą św. oraz od 15.30 i do 16.30. Tylko po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu ksiądz proboszcz w godzinach przedpołudniowych odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
   
 • W pierwszą sobotę miesiąca 3 lutego Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.30, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia ks. Karol i ks. Artur odwiedzą chorych z posługa sakramentalną, w godzinach przedpołudniowych.

  Tego dnia przypada wspomnienie św. Błażeja. Po Mszy św. o godz. 7.00 oraz po nabożeństwie pierwszosobotnim będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa błażejowego, mającego chronić nas przed chorobami gardła.
   
 • Kolejny Męski Różaniec odbędzie się w sobotę 3 lutego w kościele rektorskim pw. Św. Franciszka Ksawerego. Msza św. o godz. 9.30 a po niej modlitwa różańcowa.
   
 • Za tydzień 4 lutego przypada pierwsza niedziela miesiąca i tradycyjnie o godz. 17.00 zapraszamy do Bazyliki wszystkich członków Żywego Różańca na spotkanie formacyjne. Kolekta  tej niedzieli przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii.
   
 • Za tydzień, w niedzielę 4 lutego o godz. 16.00, do kawiarenki zapraszamy osoby, które uczestnicząc w Mszy św. chciałyby czytać Słowo Boże podczas liturgii. Zgodnie z zapowiedzią ks. Proboszcza z przed tygodnia.
   
 • W związku z tym, że trzecia niedziela miesiąca w lutym przypada w czasie ferii zimowych, to kolejna katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się za tydzień w niedziele 4 lutego po Mszy św. o godz. 13.00.
   
 • Z myślą o regularnym wspieraniu duszpasterzy i wiernych w samodzielnym rozważaniu i medytacji Słowa Bożego, z inicjatywy zarządu Dzieła Biblijnego, przy współpracy Sekcji Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz moderatorów diecezjalnych Dzieła, przygotowano aplikację mobilną pod nazwą „Dzieło Biblijne”, która od dnia 28 grudnia 2021 dostępna jest nieodpłatnie w sklepach internetowych dla wiodących platform mobilnych.
  Aplikacja to narzędzie pomocne w medytacji czytań liturgicznych i popularyzujące badania biblijno-teologiczne. Zawiera ona Biblię Tysiąclecia oraz obszerny komentarz do wszystkich czytań niedzielnych, łącznie z psalmem responsoryjnym (kontekst perykopy, komentarz biblijny, teksty paralelne, interpretacja Ojców Kościoła, interpretacja tekstu w nauczaniu Kościoła z odesłaniem do opracowań biblijnych). Program zawiera również Nowy Słownik Teologii Biblijnej z podstawowymi pojęciami biblijnymi wraz z pomocniczymi materiałami multimedialnymi. Całości dopełnia komentarz do ksiąg Pisma Świętego, przygotowywany systematycznie w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego, który będzie powiększany o księgi czytane w kolejnych latach.
   
 • Siostry Pasterki zapraszają dziewczęta na rekolekcje z cyklu Cała piękna! Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 16-18 lutego, Jabłonowo - Zamek 19a. Temat przewodni brzmi: Przekroczyć próg nadziei. Zgłoszenia przyjmuje s. Dorota Cichon: 605-099-773.
   
 • Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy przy ulicy Farnej 8, oferuje pomoc małżeństwom, zajmując się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem Naprotechnologii. Dzięki temu Centrum na świat przyszło już prawie 100 dzieci. Większości z tych par nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując kosztowne, mało skuteczne i nieetyczne in-vitro. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.nowe-zycie.pl
   
 • Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie w kruchcie.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela, a także Misyjne Drogi, Magazyn Niedziela.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  • Śp. Roman Cegiełkowski
  • Śp. Mariusz Cegiełkowski
  • Śp. Mieczysław Drelich
  • Śp. Aneta Kiljańska
  • Śp. Jan Kwiatkowski