Ogłoszenia Parafialne


XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
25.09.2022 r.

 • Dziś ostatnia niedziela miesiąca i tradycyjnie po Mszach świętych można złożyć ofiary do puszek na Grudziądzkie Centrum Caritas.
   
 • Zapraszamy dziś na godz. 17.30 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji poczętych, a nienarodzonych dzieci objętych Duchową Adopcją. Do modlitwy zapraszamy szczególnie osoby, które podjęły się dzieła duchowej adopcji.
   
 • W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec odmawiany będzie także w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 8.00, dla tych, którzy nie będą mogli przybyć na wieczorne nabożeństwo. Przypominamy, że za odmówienie pięciu dziesiątków różańca w kościele, publicznej kaplicy, rodzinie, wspólnocie zakonnej lub brackiej (nie tylko w październiku) można uzyskać odpust zupełny.
   
 • W pierwszą sobotę miesiąca 1 październik Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.30, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. Ks. Marcin i ks. Artur tego dnia przed południem odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Również w tym dniu odbędzie się kolejny Męski Różaniec w Grudziądzu: o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. ojca Pio, a o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa różańcowa i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami osiedla Tarpno. Modlić się będziemy w intencji wynagradzającej zniewagi wobec Matki Bożej oraz o pokój na świecie.
   
 • W przyszła niedzielę 2 października o godz. 17.00 comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.
   
 • Za dwa tygodnie, w sobotę 8 października 2022 roku odbędzie się kongres grup i wspólnot działających przy naszej Parafii. Będzie to czas modlitwy, refleksji i rozmowy jak wzajemnie rozpalać się Ewangelią Jezusa Chrystusa na drodze wspólnego pielgrzymowania przez doczesność do szczęśliwej wieczności. Prosimy wszystkich należących do jakichkolwiek grup przy naszej parafii i zainteresowanych parafian o zarezerwowanie sobie tego sobotniego popołudnia. Szczegółowy program podamy za tydzień.
   
 • Msza św. dziękczynna za pielgrzymkę parafialną do Lasek i Warszawy oraz w intencji pielgrzymów zostanie odprawiona we wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w środę 19 października o godz. 18.00.
   
 • Kolejne katechezy dla kandydatów do bierzmowania, kontynuujących swoje przygotowanie (uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych) odbywać się będą w niedzielę 25 września i 2 października po Mszy św. o godz. 13.00. Spotkania są obowiązkowe. Młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w niedzielę 9 października o godz. 13.00.
   
 • W naszym dekanacie rozpoczęły się katechezy przedmałżeńskie. Odbywają się one w niedziele o godz. 17.00 salce parafialnej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu – Tarpnie. Początek
   
 • Za tydzień w niedzielę 2 października kolekta przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii.
   
 • Biuro Radia Maryja w Grudziądzu w sobotę 3 grudnia organizuje wyjazd do Torunia na kolejną rocznicę powstania radia. Zapisy w Biurze Radia Maryja (w środy i soboty w godz. 10.00 - 12.00) oraz w kancelarii parafialnej. 
   
 • Od 18 października w parafii św. Bartłommieja w Unisławiu rozpoczną się spotkania dla kobiet, które chcą pogłębiać swoje życie duchowe. Formacje Kobiet Ezer Kenegdo obejmuje 9 spotkań, które będą się odbywały w każdy trzeci wtorek miesiąca od października do czerwca w godzinach 19.00-21.00. Spotkania będzie prowadzić Jolanta Zatorska ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Aby się zapisać, należy kontaktować się pod numerem telefonu: 505 841 540  lub przez email: parafiaunislaw@gmail.com
   
 • Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej organizuje rekolekcje "Cała piękna". Są one przeznaczone dla kobiet, które ukończyły 25 lat. Rekolekcje odbędą się także w dniach 21-23 października 2022 w Krynicy Zdrój. Zapisów można dokonać u s. Lucyny Gawłowicz: tel.: 516 723 285. Koszt za pobyt na rekolekcjach to 240 zł.
   
 • Nadal trwa ogólnopolska akcja Caritas Polska „PACZKA DLA UKRAINY”. Akcja polega na przygotowywaniu paczki o precyzyjnie określonej zawartości. Spis artykułów wywieszony jest w kruchcie i dostępny przy odbiorze kartonu. W zakrystii jest jeszcze kilka dostępnych kartonów. Gotowe paczki można dostarczyć do placówek Caritas lub do parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym dziele.
   
 • Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie w kruchcie.
   
 • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłasza kolejny etap naboru do projektu Kujawsko-Pomorska Teleopieka współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt skierowany jest do osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, tj. takich, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. To oferta dla osób niesamodzielnych, niepełnosprawnych, seniorów oraz ich rodzin i opiekunów mieszkających w gminach, które do Projektu nie przystąpiły, a także dla tych, którzy z jakichś powodów nie otrzymali „bransoletek" dystrybuowanych przez gminy będące partnerami naszego Projektu. Wnioski można składać do 30 września br. Uczestnicy, którzy przystąpią do programu w tym trybie, będą ponosić symboliczną odpłatność w wysokości 35 złotych miesięcznie. Zwolnimy z niej osoby o najniższych dochodach. Szczegółowe informacje pod linkiem:
  https://www.rops.torun.pl/1563-kujawsko-pomorska-teleopieka-kolejny-etap-rekrutacji-do-projektu
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela w cenie 10 zł oraz najnowszy numer Misyjne Drogi. Do nabycia jest najnowszy numer Nowin parafialnych.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  • Śp. Ludomira Włodarek
  • Śp. Jarosław Wiśniewski 

    

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
18.09.2022 r.

 • Gościmy dziś w naszej Bazylice przedstawicieli wspólnoty Domowego Kościoła, która jest rodzinną gałęzią Ruchu Światło-Życie. Domowy Kościół to oferta formacji dla sakramentalnych małżeństw. Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na spotkanie Z Domowym Kościołem szczególnie tych małżonków, którzy szukają swojego miejsca w Kościele, w parafii i pragną rozwijać miłość małżeńską i rodzinną. Spotkanie zaplanowane jest na około 60 minut. Odbędzie się w salce, lub w kościele (zależnie od ilości uczestników spotkania).
   
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie kolejne spotkanie dla rodziców dzieci, które w 2023 roku chcą przystąpić do I Komunii Świętej. Natomiast o godz. 14.00 w salce katechetycznej będzie spotkanie organizacyjne dla osób dorosłych pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania.
   
 • Bractwo Świętego Józefa i Stowarzyszenie Grudziądz Semper Fidelis zapraszają dzisiaj na kolejny rajd rowerowy. Tym razem rajd organizowany jest do Mniszka – do miejsca zamordowania jesienią 1939 r. przez niemieckiego okupanta Polaków, w tym mieszkańców Grudziądza. Wyjazd o godz. 14.00 z placu przed Bazyliką. O godz. 15.00 weźmiemy udział w uroczystości patriotyczno-religijnej i Mszy św. W drodze powrotnej poczęstunek. Trasa około 25 km. Powrót około 19.00.
   
 • W tym tygodniu w salce katechetycznej o godz. 16.30 odbywają się spotkania formacyjne z siostrą Kamillą dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Plan spotkań z podziałem na grupy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.
   
 • Parafialna pielgrzymka do Lasek i Warszawy wyruszy jutro 19 września o godz. 6.00 z parkingu przy ul. Sienkiewicza.
   
 • Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych, które odbędzie się w sobotę 24 września w Rywałdzie. Wyjazd o godz. 10.00 z placu przy kościele Wniebowzięcia Matki Bożej (ul. Moniuszki 8). Planowany powrót ok. godz. 19.00. Osoby chętne prosimy by zgłaszały się do kas. Artura.
   
 • Kolejne katechezy dla kandydatów do bierzmowania, kontynuujących swoje przygotowanie (uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych) odbywać się będą w niedzielę 18 i 25 września i 2 października po Mszy św. o godz. 13.00. Spotkania są obowiązkowe. Młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w niedzielę 9 października o godz. 13.00.
   
 • W sobotę 24 września o godz. 8.30 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych. Intencje można składać w biurze parafialnym lub zakrystii.
   
 • W niedzielę 25 września o godz. 17.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji poczętych, a nienarodzonych dzieci objętych Duchową Adopcją. Do modlitwy zapraszamy szczególnie osoby, które podjęły się dzieła duchowej adopcji.
   
 • Parafia Św. Józefa Oblubieńca organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy24 i 25 września. Koszt 85 zł od osoby plus 40 zł za nocleg. Informacje pod numerem telefonu 608 596 560.
   
 • Od 18 października w parafii św. Bartłommieja w Unisławiu rozpoczną się spotkania dla kobiet, które chcą pogłębiać swoje życie duchowe. Formacje Kobiet Ezer Kenegdo obejmuje 9 spotkań, które będą się odbywały w każdy trzeci wtorek miesiąca od października do czerwca w godzinach 19.00-21.00. Spotkania będzie prowadzić Jolanta Zatorska ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Toruniu. Aby się zapisać, należy kontaktować się pod numerem telefonu: 505 841 540  lub przez email: parafiaunislaw@gmail.com
   
 • Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej organizuje rekolekcje "Cała piękna". Są one przeznaczone dla kobiet, które ukończyły 25 lat. Rekolekcje odbędą się także w dniach 21-23 października 2022 w Krynicy Zdrój. Zapisów można dokonać u s. Lucyny Gawłowicz: tel.: 516 723 285. Koszt za pobyt na rekolekcjach to 240 zł.
   
 • Nadal trwa ogólnopolska akcja Caritas Polska „PACZKA DLA UKRAINY”. Akcja polega na przygotowywaniu paczki o precyzyjnie określonej zawartości. Spis artykułów wywieszony jest w kruchcie i dostępny przy odbiorze kartonu. W zakrystii jest jeszcze kilka dostępnych kartonów. Gotowe paczki można dostarczyć do placówek Caritas lub do parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym dziele.
   
 • Diecezjalny Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy zaprasza małżeństwa pragnące podjąć się rodzicielstwa adopcyjnego, a także rodziny adopcyjne i naturalne potrzebujące pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jak również kobiety w ciąży potrzebujące wsparcia, do zgłaszania się do Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego w Toruniu, które mieści się w Centrum Dialogu przy Pl. Bł. ks. Frelichowskiego 1. Dane kontaktowe można znaleźć na plakacie w kruchcie.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela w cenie 10 zł oraz najnowszy numer Misyjne Drogi.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odszedł:
  • Śp. Barbara Bar
  • Śp. Barbara Wysocka
  • Śp. Ryszard Piwowar
  • Śp. Jadwiga Babuszkiewicz

    

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
11.09.2022 r.

 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Bóg zapłać za złożone ofiary.
   
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w 2023 roku chcą przystąpić do I Komunii
   
 • Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13.00 odbędzie się wstępne organizacyjne spotkanie dla młodzieży pragnącej wstąpić na drogę przygotowania do sakramentu bierzmowania, czyli dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i starszych, mieszkających na terenie naszej parafii. W minionych latach mało młodzieży przygotowywało się do sakramentu bierzmowania. Być może powodowane to było panującą pandemią. Zachęcamy młodzież do tego by nie zwlekać z przygotowaniem i przystąpieniem do sakramentu bierzmowania, a zarazem apelujemy o poważne i dojrzałe przeżycie czasu przygotowania.
   
 • W poniedziałek 12 września w naszej Bazylice odbędzie się dzień skupienia dla parlamentarzystów i samorządowców Diecezji Toruńskiej. O godz. 15.00 Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Wiesław Śmigiel. Po Mszy św. odbędą się dwa wykłady prof. dr hab. Krzysztof Mikulski poświęci swój wykład Mikołajowi Kopernikowi. Jednocześnie tym wykładem zainaugurujemy Rok Kopernikański w Diecezji Toruńskiej. Natomiast dr hab. Waldemar Rozynkowski profesor UMK poświęci swój wykład Miastu Grudziądz i biskupowi Chrystianowi z okazji 800. rocznicy otrzymania przez Biskupa Prus Grudziądza. Zechciejmy duchowo wesprzeć przez modlitwę parlamentarzystów i samorządowców w ich służbie parlamentarnej i samorządowej dla dobra społeczności lokalnej, a także modlić się będziemy w intencji pokoju na Ukrainie i o umocnienie duchowe w działaniach podejmowanych na rzec pomocy uchodźcom w poszczególnych gminach. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
   
 • W poniedziałek 12 września, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników pielgrzymki do Lasek i Warszawy. Wyjazd uczestników pielgrzymki w poniedziałek 19 września o godz. 6.00 z parkingu przy ulicy Sienkiewicza. 
   
 • Jeszcze przed wakacjami informowaliśmy, że chcemy wznowić spotkania i reaktywować klubu seniora „Młodzi duchem” w naszej parafii. Cieszymy się z pozytywnej odpowiedzi seniorów i zachęcamy wszystkich seniorów do dołączenia do klubu. Spotkania obywają się raz w miesiącu i na pewno są okazją do miłego spędzenia czasu. Na najbliższe spotkanie zapraszamy we wtorek 13 września o godz. 16.30 w kawiarence pod plebanią. Po zakończeniu spotkania zachęcamy do wzięcia udziału we Mszy św. i nabożeństwie fatimskim.
   
 • We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. i po Mszy odbędzie się procesja różańcowa wokół świątyni i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Maryja w Fatimie kierowała do wszystkich prośbę o odmawianie różańca i o czynienie pokuty. Niech kolejna rocznica objawień Maryjnych w Fatimie, w obecnej sytuacji ogromnego niepokoju w jakiej znalazł się cały świat i nasza ojczyzna, z powodu wojny na Ukrainie, będzie dla nas szczególnie wyjątkowym zaproszeniem do odpowiedzenia na prośbę Maryi. Odmawiajmy różaniec, czyńmy pokutę i ofiarujmy nasze małe umartwienia Panu Bogu w intencji nawrócenia grzeszników.
   
 • W środę 14 września obchodzimy uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Rada Konferencji Episkopatów Europy wystąpiła z inicjatywą aby ten dzień był Dniem Modlitwy za Ukrainę. Chcemy udzielić wsparcia duchowego dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazać solidarność z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołać o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwić wspólnotę międzynarodową na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie. W związku z tą inicjatywą zapraszamy wszystkich w środę 14 września o godz. 17.30 do wspólnej modlitwy różańcowej w tych intencjach.
   
 • W środę 14 września swoje święto patronalne przeżywa parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu. Suma odpustowa o godz. 18.00. A dzień wcześniej we wtorek 13 września o godz. 18.00 parafia Podwyższenia Krzyża zaprasza na czuwanie modlitewne poprzedzające uroczystości odpustowe.
   
 • W czwartek 15 września zapraszamy do kościoła św. Piotra i Pawła w Grudziądzu na oficjalna inaugurację działalności Stowarzyszenia Grudziądz Semper Fidelis. O godz. 16.00 Msza św. za Ojczyznę, a o godz. 17.00 spotkanie z redaktorem Tadeuszem Płużańskim połączone z wykładem o Żołnierzach Wyklętych. 
   
 • Wszystkich mężczyzn należących do naszego Bractwa Świętego Józefa zapraszamy na diecezjalne spotkanie Bractw Świętego Józefa, które odbędzie się w kościele św. Maksymiliana w Grudziądzu w sobotę 17 września. Rozpoczęcie o godz. 9.45 wszystkich członków Bractwa z naszej parafii prosimy o udział. Zachęcamy również mężczyzn zainteresowanych włączeniem do Bractwa. Szczegóły na plakacie.
   
 • Za tydzień w niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 10.00 w salce parafialnej odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
   
 • Spotkanie organizacyjne dla osób dorosłych pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 14.00 w salce katechetycznej.
   
 • Bractwo Świętego Józefa i Stowarzyszenie Grudziądz Semper Fidelis zapraszają w niedzielę 18 września na kolejny rajd rowerowy. Tym razem rajd organizowany jest do Mniszka – do miejsca zamordowania jesienią 1939 r. przez niemieckiego okupanta Polaków, w tym mieszkańców Grudziądza. Wyjazd o godz. 14.00 z placu przed Bazyliką. O godz. 15.00 weźmiemy udział w uroczystości patriotyczno-religijnej i Mszy św. W drodze powrotnej poczęstunek. Trasa około 25 km. Powrót około 19.00.
   
 • Kolejne katechezy dla kandydatów do bierzmowania, kontynuujących swoje przygotowanie (uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych) odbywać się będą w niedzielę 18 i 25 września i 2 października po Mszy św. o godz. 13.00. Spotkania są obowiązkowe. Młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w niedzielę 9 października o godz. 13.00.
   
 • Za tydzień w niedziele 18 września w naszej Bazylice o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie, podczas którego zostanie zaprezentowana wspólnota Domowego Kościoła, rodzinna gałąź Rychu Światło-Życie. Domowy Kościół to oferta formacji dla sakramentalnych małżeństw. Zapraszamy szczególnie tych małżonków, którzy szukają swojego miejsca w Kościele, w parafii i pragną rozwijać miłość małżeńską i rodzinną. Spotkanie zaplanowane jest na około 60 minut. Odbędzie się w salce, lub w kościele (zależnie od ilości uczestników spotkania). 
   
 • Parafia Św. Józefa Oblubieńca organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy. Koszt 85 zł od osoby plus 40 zł za nocleg. Informacje pod numerem telefonu 608 596 560.
   
 • Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej organizują rekolekcje "Cała piękna". Rekolekcje jesienne odbędą się w terminie od 16 do 18 września 2022 w Jabłonowie Pomorskim. Są one przeznaczone dla kobiet, które ukończyły 25 lat. Aby zgłosić się na rekolekcje, wystarczy skontaktować się z s. Dorotą Cichon - tel: 605 099 773. Opłata za pobyt wynosi 140 zł. Rekolekcje odbędą się także w dniach 21-23 października 2022 w Krynicy Zdrój. Zapisów można dokonać u s. Lucyny Gawłowicz: tel.: 516 723 285. Koszt za pobyt na rekolekcjach zimowych to 240 zł.
   
 • Nadal trwa ogólnopolska akcja Caritas Polska „PACZKA DLA UKRAINY”. Akcja polega na przygotowywaniu paczki o precyzyjnie określonej zawartości. Spis artykułów wywieszony jest w kruchcie i dostępny przy odbiorze kartonu. W zakrystii jest jeszcze kilka dostępnych kartonów. Gotowe paczki można dostarczyć do placówek Caritas lub do parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym dziele.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela w cenie 10 zł oraz najnowszy numer Misyjne Drogi.
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odszedł:
  • Śp. Andrzej Siegmüller,
  • Śp. Alfons Jagła,
  • Śp. Marek Chudziński,
  • Śp. Roman Jankowski,
  • Śp. Przemysław Betke
    

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
4.09.2022 r.

 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary. Rozpoczynamy dziś rekolekcje przygotowujące nas do uroczystości opustowych w naszym sanktuarium. Poprowadzi je o. Piotr Słomiński oCarm. Program rekolekcji: 

  Niedziela 4 września 2022 roku
  Msze św. z nauką rekolekcyjną  o godz. 6.30, 8.30, 10.00, 13.00 i 18.00
  Godz. 11.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i poświęcenie przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych,
  Godz. 8.00 Modlitwa różańcowa w intencji Kościoła i Jego pasterzy;
  Godz. 17.00 Spotkanie formacyjne Żywego Różańca
  Godz. 17.30  Nieszpory

  Poniedziałek 5 września 2022 roku
  Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i  o godz. 18.00
  Godz. 8.00 i godz. 17.30 Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie

  Wtorek 6 września 2022 roku
  Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.30 i  o godz. 18.00
  Godz. 8.00 i godz. 17.30 Modlitwa różańcowa w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

  Okazja do spowiedzi świętej
  w poniedziałek i wtorek od 8.00 do 8.30 oraz od 17.30 do 18.00
   
 • W tym tygodniu przypadają dni odpustu w naszym sanktuarium. Uroczystości rozpoczną się w środę 7 września o godz. 18.00 Mszą św. koncelebrowaną przez kapłanów pochodzących z Grudziądza i związanych z sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – Opiekunki Grudziądza. W czasie tej Mszy św. swoje ślubowanie odnowią członkowie Apostolatu „Margaretka” z Grudziądza i okolic. Członków Apostolatu zapraszamy już przed Mszą św. o godz. 17.20 na spotkanie modlitewno-formacyjne z diecezjalnym moderatorem Apostolatu. Przed spotkaniem o godz. 17.00 pomodlimy się Nowenną do Matki Bożen Nieustającej Pomocy. O godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przy obrazie naszej Opiekunki zakończone Apelem Maryjnym. W uroczystość Narodzenia NMP w czwartek 8 września Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 10.00 - w intencji chorych z błogosławieństwem lourdzkim i suma odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem biskupa toruńskiego J.E. Ks. Bpa Wiesława Śmigla. Przed południem o godz. 9.30 zapraszamy do modlitwy Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP a o godz. 17.15 modlitwa różańcowa w intencji mieszkańców Grudziądza, natomiast o godz. 20.00 AKATYST ku czci Świętej Bożej Rodzicielki. W piątek 9 września we wspomnienie bł. Anieli Salawy w naszym sanktuarium tradycyjnie swój dzień skupienia będzie przeżywał Świecki Zakon Św. Franciszka, który zaprasza wszystkich zainteresowanych na konferencję o godz. 10.00 i Msze św. o 11.15. Uroczystości odpustowe zakończy Wieczór Uwielbienia na który zaprasza Odnowa w Duchu Świętym w piątek, 9 września po Mszy św. wieczornej.
   
 • W związku z XX rocznicą koronacji obrazu Matki Bożej Łaskawej – Opiekunki Grudziądza, na stronie internetowej naszej parafii w aktualnościach opublikowany jest filmy dokumentujący te uroczystość. Zachęcamy do przypomnienia sobie tej historycznej chwili dla odnowienia w sobie żarliwości kultu maryjnego. 
   
 • We wrześniu, z racji uroczystości odpustowych, nie odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjny Bractwa Świętego Józefa w pierwszą środę miesiąca. Wszystkich mężczyzn należących do naszego bractwa zapraszamy na diecezjalne spotkanie Bractw Świętego Józefa, które odbędzie się w kościele św. Maksymiliana w Grudziądzu w sobotę 17 września. Rozpoczęcie o godz. 9.45 wszystkich członków Bractwa z naszej parafii prosimy o udział. Zachęcamy również mężczyzn zainteresowanych włączeniem do Bractwa.  Szczegóły na plakacie.
   
 • Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. badania zalecane szczególnie po przejściu covid19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek 6 września o godz. 17.00 na parkingu przy kościele niepokalanego Serca NMP. Szczegóły na plakatach i ulotkach. 
   
 • W sobotę 10 września o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. z okazji srebrnego jubileuszu ślubów zakonnych S. Samueli i S. Chrystiany Zmartwychwstanek.
   
 • Jeszcze przed wakacjami informowaliśmy, że chcemy wznowić spotkania i reaktywować klubu seniora „Młodzi duchem” w naszej parafii. Cieszymy się z pozytywnej odpowiedzi seniorów i zachęcamy wszystkich seniorów do dołączenia do klubu. Spotkania obywają się raz w miesiącu i na pewno są okazją do miłego spędzenia czasu. Na najbliższe spotkanie zapraszamy we wtorek 13 września o godz. 16.30 w kawiarence pod plebanią. Po zakończeniu spotkania zachęcamy do wzięcia udziału we Mszy św. i nabożeństwie fatimskim.
   
 • W sobotę 10 września o godz. 7.30 z Grudziądza, z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium w Rywałdzie. Pielgrzymkę poprowadzi nowy przewodnik grupy Grudziądzkiej ks. Mateusz Archita, wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy pod numerem telefonu podanym na plakacie oraz w naszym biurze parafialnym.
   
 • Za tydzień w niedziele 11 września kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego seminarium Duchownego w Toruniu.
   
 • Pierwsze spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które w 2023 roku chcą przystąpić do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 11 września  po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele.
   
 • Wstępne organizacyjne spotkanie dla młodzieży pragnącej wstąpić na drogę przygotowania do sakramentu bierzmowania, czyli dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i starszych, mieszkających na terenie naszej parafii,  odbędzie się w niedzielę 11 września po Mszy św. o godz. 13.00. W minionych latach mało młodzieży przygotowywało się do sakramentu bierzmowania. Być może powodowane to było panującą pandemią. Zachęcamy młodzież do tego by nie zwlekać z przygotowaniem i przystąpieniem do sakramentu bierzmowania, a zarazem apelujemy o poważne i dojrzałe przeżycie czasu przygotowania.
   
 • Spotkanie organizacyjne dla osób dorosłych pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 14.00 w salce katechetycznej.
   
 • Kolejne katechezy dla kandydatów do bierzmowania, kontynuujących swoje przygotowanie (uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych) odbywać się będą w niedzielę 18 i 25 września i 2 października po Mszy św. o godz. 13.00. Spotkania są obowiązkowe. Młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w niedzielę 9 października o godz. 13.00.
   
 • W dniach 19 i 20 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Lasek i Warszawy. Odwiedzimy m.in. Sanktuarium bł. Matki Róży Czackiej oraz Archikatedrę Warszawską miejsce spoczynku bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, a także sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu. Planowany koszt to 350 zł od osoby, który obejmuje przejazd nocleg ze śniadaniem obiadokolację i ubezpieczenie. Nie obejmuje ewentualnych biletów wstępu do obiektów, które ewentualnie będziemy mieli czas i możliwość zwiedzać. Zapisy w biurze parafialnym. 
   
 • Nadal trwa ogólnopolska akcja Caritas Polska „PACZKA DLA UKRAINY”. Akcja polega na przygotowywaniu paczki o precyzyjnie określonej zawartości. Spis artykułów wywieszony jest w kruchcie i dostępny przy odbiorze kartonu. W zakrystii jest jeszcze kilka dostępnych kartonów. Gotowe paczki można dostarczyć do placówek Caritas lub do parafii. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym dziele.
   
 • Do nabycia jest tygodnik Niedziela wraz zapowiadaną gazetą Bliżej życia z wiarą w cenie 10 zł oraz najnowszy numer Misyjne Drogi. Dostępny jest jeszcze najnowszy podwójny lipcowo/sierpniowy numer Nowin Parafialnych 
   
 • W minionym tygodniu do wieczności odszedł:
  • Śp. Dionizy Michalak