IV Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu


Parafia / 24 lipiec 2020
Czwarta edycja Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Grudziądzu rozpocznie się w 9 sierpnia i potrwa do 20 września. W tym roku Organizatorzy zaplanowali trzy koncerty, na których rozbrzmiewać będzie muzyka barokowa klasyczna i romantyczna. Więcej informacji po kliknięciu w artykuł.
Podobnie jak w poprzednich edycjach koncerty odbywać się będą w Bazylice św. Mikołaja, a także w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe na Strzemięcinie. Gośćmi festiwalu będą znakomici uznani już artyści, a także młode talenty. Koncert inauguracyjny uświetnią muzycy z Warszawy i Gdańska. Półrecital wykona organista - Michał Markuszewski, który wykona m. in. dzieła J.S. Bacha, J. Pachelbela, A. Guilmanta. Atrakcją tego wieczoru będą improwizacje organowe w różnych stylach. W drugiej części koncertu wystąpi Amber Trio (trio smyczkowe) utalentowani studenci gdańskiej Akademii Muzycznej, którzy zaprezentują utwory J.S. Bacha, F. Schuberta oraz J. Brahmsa.

Kolejne festiwalowe koncerty obfitować będą w ciekawe i urozmaicone programy. Po raz pierwszy usłyszymy połączenie brzmienia organów z trąbką (23 sierpnia - Błażej Musiałczyk i Paweł Hulisz) oraz organów z fagotem (20 września - Hanna Dys oraz Mirosław Pachowicz).

W tym roku zaplanowana jest również transmisja internetowa festiwalowych koncertów za pomocą portalu facebook.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Podczas koncertu obowiązuje stosowny reżim sanitarny.

Skrót informacji:
--- Pierwszy koncert: Bazylika św. Mikołaja - 09.08.2020, godzina: 20:00;
--- Drugi koncert: Bazylika św. Mikołaja - 23.08.2020, godzina: 20:00;
--- Trzeci koncert: Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe (Strzemięcin) - 20.09.2020, godzina: 16:00.

Link do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/600786160865048/