Orszak Trzech Króli


Parafia / 2 styczeń 2023
Już po raz kolejny będziemy uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2023r. Przebieg orszaku powraca do tradycyjnej formuły, z przed pandemii. Będziemy go obchodzić pod hasłem ”Niechaj prowadzi nas Gwiazda”. Nasza parafia z gwiazdą rozpoczyna korowód orszaku. Miejscem zbiórki wszystkich grup parafialnych i szkolnych jest plac przy Centrum Kultury TEATR 6 stycznia 2023 roku o 11.30, tam też będziemy rozdawać korony, śpiewniki, okolicznościowe znaczki. Trasa Orszaku Trzech Króli: ul. Marsz. F. Focha, Marsz. J. Piłsudskiego, A. Mickiewicza,- na Rynek Główny, na którym odbędą się centralne uroczystości Orszaku, którym przewodniczyć będzie Pan Piotr Jezierski.
Przy pomniku Marszałka parafia pw. Maksymiliana Kolbe przedstawi ewangeliczną scenę walki dobra ze złem i tu organizujemy zbiórkę żywności dla Ukrainy, aby uświadomić nam wszystkim, że dobro jest silniejsze od zła. Niezależnie od tego w jakiej formie pojawi się zło trzeba stawić mu czoła, łatwo jest ulec złu, trudniej zaś wybrać dobro, bo ono kosztuje, wymaga od nas poświęcenia. Jednak tylko od nas zależy czy będziemy potrafili przezwyciężyć zło. „Odstąp od złego, czyń dobro” – głosił Psalmista. „Zło dobrem zwyciężaj” – głosił ksiądz Jerzy Popiełuszko. Nie jesteśmy doskonali. W każdym z nas siedzi jakieś zło, ale  oczywiście i dobro też. I to właśnie dobro jest  jedynym celem, dla którego warto żyć. Dlatego musimy to dobro przekazywać sobie nawzajem. Święta Rodzina uciekła przed Złem do Egiptu i znalazła tam schronienie. Do naszego kraju uciekły przed Złem miliony Ukraińców i oni też znaleźli tu schronienie. Każdy z nas może dziś stać się Czwartym Królem. Dary serca, które przynieśliście staną się symbolem złota, kadzidła i mirry. A nowonarodzony Jezus z pewnością Wam podziękuje./ Krzysztof Rotnicki/.

Nasza parafia wyróżniała się w poprzednich latach kolorem pomarańczowym i tym kolorem będziemy się wyróżniać 6 stycznia 2023 roku. Zwracam się z gorącą prośbą o wyszukanie pomarańczowych szali, kominów. BĄDŹMY POMARAŃCZOWI.